Saulės elektrinių modulių vidutinės kainos
Saulės elektrinių modulių vidutinės kainos
2023 metais vidutinės saulės modulių kainos Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Vokietijoje mažėjo. Kaip rodo Lietuvos energetikos agentūros atliekamos saulės modulių rinkos apžvalgos, kainos labiausiai nukrito Estijoje ir Latvijoje – atitinkamai 10,5 proc. ir 10,3 proc., Lietuvoje fiksuotas 3,3 proc. kainų kritimas, Vokietijoje – 6,3 proc., Lenkijoje – 2,7 procento. Saulės modulių vidutinė kaina Lietuvoje gruodžio mėnesį buvo 443 Eur/kW – 15 eurų mažesnė nei 2022 metų vidurkis ir mažiausia tarp Baltijos šalių.
Nuo šių metų pavasario Baltijos šalyse, Vokietijoje ir Lenkijoje saulės modulių kainos nuosekliai mažėjo. Praėjusią vasarą euro ir Lenkijos zloto kurso pokyčiai lėmė kainos augimą, bet, vertinant kainas vietos valiuta, Lenkijos zlotais, modulių kainos mažėjo, kaip ir kitose stebėtose šalyse.
Lietuvos energetikos agentūros specialistų atlikta tarptautinių agentūrų, asociacijų ir tarpininkavimo platformų skelbiamos informacijos analizė rodo, kad 2023-aisiais pasaulinės saulės modulių kainos taip pat mažėjo ir metų gale buvo mažesnės nei 2022-ųjų vidurkis.

2021–2022 metais pasaulinės saulės modulių kainos didėjo, pabrangus žaliavoms, kilus logistikos problemų, išaugus paklausai, taip pat dėl nepakankamų gamybos pajėgumų. Didžiausia saulės modulių gamintoja Kinija šių metų pradžioje pranešė apie pradėsiančias veikti ir planuojamas pastatyti didžiules saulės modulių gamyklas. Kitose pagrindinėse rinkose – Indijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose – taip pat paskelbta apie planus vystyti vietinę saulės modulių gamybą.