PA Energy

Projektas „PA Energy“

Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos (EUSBSR, angl. EU Strategy for the Baltic Sea Region) energetikai skirtoje politinėje kryptyje ir Baltijos valstybių energijos rinkų integravimo veiksmų planuose (BEMIP, angl. Baltic Energy Market Interconnection Plan) pabrėžiama regioninio bendradarbiavimo svarba. Šio bendradarbiavimo veiklos neatsiejamos nuo ES energetikos politikos tikslų.

Makroregioninė ES Baltijos jūros regiono strategija – tai susitarimas tarp ES valstybių narių, besiribojančių su Baltijos jūra, ir Europos Komisijos. Ji skatina bendradarbiavimą ir bendrus iššūkius sprendžia regioniniu lygmeniu. Strategijos veiksmų plane svarbiausi įgyvendinimo veiksmai pagal temas suskirstyti į politikos sritis (PA, angl. Policy Areas), kurios visos yra susijusios ir padeda siekti šių tikslų įvairiais aspektais ir įvairiais būdais.

Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo programos „Interreg Baltic Sea Region“ projektas „PA Energy“ grindžiamas Baltijos jūros makroregioninės strategijos veiksmų plano įgyvendinimu energetikos srityje. Jis apima tarptautinio bendradarbiavimo skatinimą, veiklų, apžvelgiančių ir didinančių regiono energetikos sistemos integraciją, vykdymą.

Projekte bus rengiamos studijos apie Baltijos šalių energetikos rinkos integraciją ir (arba) Baltijos šalių regiono energetinį saugumą. Įgyvendinant projektą, bendradarbiaus pramonės atstovai, socialiniai-ekonominiai partneriai ir kiti suinteresuoti subjektai, bus keičiamasi informacija ir patirtimi. Taip pat bus padedama rengti projektus, ypač prisidedančius prie bendradarbiavimo tarp šalių, kurie yra svarbūs Baltijos jūros makroregioninės strategijos ir ES tikslų įgyvendinimui.

Projektas finansuojamas iš regioninio bendradarbiavimo programos „Interreg Baltic Sea Region“. Bendrai finansuojama iš Europos Sąjungos.

Projekto pagrindinis koordinatorius – Latvijos Respublikos klimato ir energetikos ministerija.

Projekto partneriai: Latvijos Respublikos ekonomikos ministerija, Estijos Respublikos klimato ministerija ir VšĮ Lietuvos energetikos agentūra, kuri projekte yra atsakinga už energetinio saugumo temą ir susijusią veiklą projekto laikotarpiu.

Projekto trukmė – 36 mėn.

Projektas įgyvendinamas nuo 2022 m. sausio 1d. iki 2024 m. gruodžio 31 d.